Lyssna
Anmälan är stängd.

eTwinning så in i Norden – nordiskt webbinarium

Intresserad av nordiskt samarbete i klassrummet? Välkommen till ett webbinarium arrangerat av eTwinning i de nordiska länderna. Anmäl dig senast den 24 april.

Med eTwinning kan du och dina elever jobba med kollegor och elevgrupper i andra europeiska länder. På detta webbinarium får du information om hur du kommer i gång och de nordiska eTwinningsambassadörerna berättar om hur de använder eTwinning för att berika undervisningen. Du ges också möjlighet att hitta en eller flera samarbetspartners.

Webbinariet riktar sig till klass- och ämneslärare i årskurs 1-9 i Norden och lämpar sig för såväl nybörjare som dig som redan hunnit bekanta dig med eTwinning. 

Webbinariet hålls av nordiska eTwinning-ambassadörer på svenska/skandinaviska (engelska vid behov).

Välkommen!

Om anmälan

Webbinariet hålls i Whereby, ett verktyg för videomöten.

Obs! Whereby fungerar bäst med webbläsaren Chrome. När du har rätt webbläsare är det bara att stiga in i rummet på utsatt tid via länken: etwinningedufi/koulutus - Whereby

Anmälning till "eTwinning så in i Norden" webbinarium